Skóry antyczne

 

Wyszukując w Internecie informacje o  skórach antycznych z pewnością napotkamy się na powiązanie ściśle tego wyrażenia z meblami Chesterfield. Nie jest to oczywiście spowodowane wiekiem tych mebli, a oczywiście wrażeniem optycznym, które odgrywa tu decydującą rolę. Jak bardzo zespoliły się te dwa wyrażenia i czy rzeczywiście antyczne skóry są nieodłącznym elementem mebli Chesterfield?

Skóra dwubarwna

Charakterystyczna dla kompletów Chesterfield jest właśnie wspomniana skóra dwubarwna, czyli tak zwana skóra antyczna lub wycierana. Synonimów jest wiele, aczkolwiek w ostateczności chodzi nam o skórę, w której zastosowane są dwa odcienie koloru. Efekt ten można uzyskać w dwojaki sposób, po pierwsze: poprzez odpowiednie pocieranie ciemniejszego pigmentu naniesionego na jaśniejszy kolor lub dzięki natryskowi, czyli rozjaśnienie ciemniejszej skóry jaśniejszą barwą. Daje to zamierzony efekt skóry antycznej, który wciąż cieszy się popularnością i szczególnie wpasowuje się w klasyczne i eleganckie aranżacje wnętrz.

Nadal zachwyca

Ten rodzaj obicia mebli Chesterfield na stałe wpisał się w styl i mimo upływu lat, wciąż gości na salonach i w gabinetach. Nie da się zaprzeczyć, że zastosowanie kontrastowej warstwy wierzchniej znacznie dodaje atrakcyjności i charakteru danemu meblowi. Wrażenie wiekowości to klasyka wśród obić mebli Chesterfield i niejako można ją zaliczyć na poczet klasycznych elementów, które nie są odmienne pikowaniu, czy ćwiekom. Co prawda coraz częściej aranżuje się wnętrza zaciągając inspiracji z nowoczesnych designów, a co za tym idzie dopasowujemy również obicia mebli do potrzeb XXI wieku. Przeradza to się więc w białe lub siwe barwy sof i foteli, zamiast typowych brązowych, czerwonych, czy czarnych kolorów. Nie oznacza to jednak, że stylizowane na antyczne skóry obicia zostały całkowicie wyparte przez nowoczesne wzornictwo i kolory.

Ponadczasowa klasa

Skóry antyczne to klasyka sama w sobie, więc mimo upływu lat i zmieniających się trendów, ma ona nadal swoich zwolenników, którzy lubują się w pięknie kontrastowej warstwy wierzchniej nadającej niesamowity efekt meblowi, a ostatecznie dopełniającej wygląd całej aranżacji pomieszczenia. Dzięki temu Klienci mogą pochwalić się klasą nie tylko z racji stylu, jaki wyrobiły sobie meble Chesterfield, ale również klasą dwubarwnej skóry antycznej, która nadal robi ogromne wrażenie na oglądających.