Reprezentowanie firmy w dobrym stylu – recepcja, foyer, hall

 

Podstawowym i najważniejszym miejscem firmy jest oczywiście recepcja. To właśnie ona w pewien sposób zaczyna budować opinię, ponieważ stanowi jedno z pierwszych miejsc, jakie widzi potencjalny gość. Musi więc być reprezentacyjna, a co za tym idzie dobrze zaaranżowana i wkomponowana w przestrzeń. Musimy również pamiętać, że recepcja to nie tylko miejsce, w którym oczekiwać będą goście, ale również miejsce pracy naszego pracownika – jak więc połączyć funkcjonalność z dobrym stylem?

Najważniejsze pierwsze wrażenie

Pomieszczenia typu recepcja, foyer, czy hall to istotne miejsca, które często są zapomniane i niezadbane w odpowiedni sposób. Stoi w nich lada, kilka foteli i stolik. Można by się pomylić i stwierdzić, że w końcu o to chodzi, nic więcej nie potrzeba, jednak do tematu tak istotnego pomieszczenia trzeba podejść całkiem inaczej. Nie chodzi tu o zwykłą ladę, przeciętne fotele i najnormalniejszy stolik. Skoro ma to być miejsce reprezentacyjne, czyli takie, w którym potencjalni klienci wyrabiają sobie pewne zdanie o firmie, całym obiekcie i właścicielu, to z pewnością powinniśmy zadbać o to, aby miejsce to wzbudziło w nich same pozytywne emocje

Dobrana para

Recepcja musi być przede wszystkim dobrze dopasowana co pozostałych części firmy. Nie może odstawać stylistyką i wyglądem od gabinetu dyrektora, sekretariatu, czy sali konferencyjnej. Zanim więc zaczniemy kupować meble, warto uprzednio przemyśleć i dopracować plan aranżacji w najmniejszym szczególe. Jeśli mówimy o wykonaniu uniwersalnego miejsca, w którym połączymy nowoczesność, a zarazem klasykę ważne jest zrezygnowanie z wyrazistych kolorów i zbędnych dodatków, które mogą przeszkadzać gościom, ponieważ zależy nam wtedy na zachowaniu neutralności tego pomieszczenia.

Podstawą są meble

Przepis na idealny foyer, czy hall nie jest nigdzie zapisany. Urządzanie tego rodzaju miejsca, to po prostu wyczucie stylu, ostrożność w doborze i dobry gust. Kolory ścian powinny być przede wszystkim w jasnej tonacji, najlepiej w kolorach beżu, szarości, czy bieli. Na głównym planie ustawiamy ladę, która niekoniecznie musi zwracać na siebie uwagę neonowym podświetleniem, a raczej klasyczną prostotą. Całość jednak budujemy, dopiero gdy mówimy o meblach dopełniających to pomieszczenie. W końcu recepcja, hall, czy foyer to miejsca oczekiwania, w którym to goście są najważniejsi. Meble stanowią więc kluczowy punkt, na który trzeba poświęcić najwięcej czasu, po to aby dobrać nie tylko stylowe, ale zarazem wygodne i funkcjonalne kanapy, fotele i siedziska. Niezmiernie istotna jest właśnie jakość wykonania i materiałów. Muszą to być meble wytrzymałe, a jednocześnie dające chwilę wytchnienia i relaksu. Pikowane skórzane sofy, odpowiednio dopasowane fotele i stolik kawowy, muszą też dodatkowo być ergonomicznie rozstawione, by nie zaburzyć idei komfortu i funkcjonalności tego miejsca. Kluczem do sukcesu jest po prostu zapewnienie gościom wygody, chwili odpoczynku i elegancji w jednym.