Praktycznie i z klasą

 

Praktyczne sofy z funkcją spania stają się nieodłącznym elementem życia, gdy w grę wchodzą niewielkie pomieszczenia. Jest to istotne, ponieważ daje możliwość stylowego urządzenia małych przestrzeni, a w przypadku niespodziewanych gości umożliwia zwiększenia ilości miejsc do spania. Elegancko i funkcjonalnie – oto wymagania XXI wieku, które Chesterfieldy sprostały bez najmniejszego problemu.

Niespodziewana wizyta

Większości z nas zdarzyło się chociaż raz przyjmować gości, którzy późną porą nie chcieli wybierać się już do domu, a może koleżanka córki chciała nocować i nie miała na czym spać? Scenariusze są różne, problem zazwyczaj ten sam: brak miejsca na umieszczenie dodatkowej kanapy lub łóżka. Coraz popularniejsze staje się budowanie niewielkich domów jednorodzinnych, w którym estetykę wyznacza minimalizm w metrażu i meblach. Jest to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy marzą o swoim własnym kącie, bez potrzeby zaciągania niebotycznych kredytów. Ważne jednak, aby miejsce to było odpowiednio zaaranżowane i całkowicie zaspakajało nasze potrzeby. Nie bierzemy więc pod uwagę dodatkowego pokoju gościnnego, w którym można położyć zmęczonych podróżnych, a ograniczamy się do podstawowych sypialni i ewentualnego pokoju dziennego. Warto jednak wiedzieć, że dzięki takim meblom jak Walham, czy Regent o zmroku salon może przeobrazić się w dodatkowy pokój gościnny.

Stylowo, a zarazem użytecznie

Sposobem na połączenie tych dwóch cech jest z pewnością zapoznanie się z ofertą mebli Chesterfield. Zarówno wyroby włoskie, jak i te angielskie przewidują w swojej ofercie meble, które za dnia mogą ozdabiać nasze pomieszczenia i służyć jako sofa, natomiast wieczorem przeobrażają się w łóżko. Przykładem takiej sofy będzie z pewnością model Burforf, czy Andover, które sprawdzą się jako meble użytku codziennego, a w potrzebie będą wygodnym miejsce do snu. Funkcja spania odgrywa w tym przypadku kluczową rolę, ponieważ daje furtkę osobom, które nie mają możliwości zrobienia sypialni gościnnej, a chcą być przygotowane na taką okoliczność, jak niespodziewana wizyta dalekiej rodziny.

Chesterfield wychodzi naprzeciw potrzebom

Nie istnieje z pewnością bardziej znana i ceniona grupa mebli, jaką stanowią Chesterfieldy. Może nie każdy kojarzy nazwę i od razu na hasło Chesterfield widzi przed oczami piękne, skórzane, pikowane meble, jednak na pewno po obejrzeniu chociażby jednej sofy, czy fotela wie, o jakich ponadczasowych meblach jest mowa. Mimo że są one dość klasyczne i w pewnym stopniu zachowały swój pierwowzór wyglądu – wypracowały swego rodzaju markę, to zdecydowanie można stwierdzić, że nie zatrzymały się w miejscu, a wpasowują się w wymagania XXI wieku. Aktualnie, oprócz bogatej oferty wzorów i kolorów w nowoczesnej odsłonie możemy zachwycać się dodatkowo wygodną funkcją spania. Zapewniają ją takie modele jak: Chesterfield, czy włoski Chester. Pokazuje to uniwersalność tych mebli i podążanie projektantów za potrzebami społeczeństwa, przy zachowaniu klasycznej formy.