Angielska fabryka a włoska manufaktura

 

Klasyczne meble tapicerowane Chesterfield to doskonałe, niepowtarzalne i ponadczasowe meble, które od wielu lat zachwycają swoim pięknem i klasycznym rozwiązaniem. Niewiele osób jednak wie, jak są one wytwarzane i gdzie znajduje się ich produkcja.

Za co je kochamy

Od lat meble w stylu Chesterfield cieszą się ogromnym uznaniem wśród klientów, którzy cenią sobie prawdziwą elegancję. Rozróżniamy dwa typy Chesterfieldów: angielskie – uchodzące za te klasyczne i pierwowzór oraz włoskie – znacznie bardziej dopracowane pod każdym względem i nieco w nowocześniejszym wydaniu. Meble te różni praktycznie wszystko, łączy niewiele – charakterystyczne cechy takie jak: pikowania, ćwieki oraz ogólny kształt mebla to z pewnością nieodłączne elementy Chesterfieldów. Mimo tego, że angielskie służą za pierwowzór i powinny uchodzić za najdoskonalsze, to właśnie włosi dopracowali do mistrzostwa umiejętność garbowania skóry oraz produkcję tych „dzieł sztuki”.

Angielska klasa

Meble Chesterfield rodem z Wysp Brytyjskich są bardzo klasyczne, co jest szczególnie ważne, gdy aranżujemy  pomieszczenie w tradycyjnym  stylu. Do produkcji tych mebli wykorzystywane są materiały najwyższej jakości, a ich staranne wykonanie gwarantuje zadowolenie klientów oraz doskonały efekt, jaki zachwyci każdego gościa. W każdym meblu znajduje się kwintesencja brytyjskiego stylu oraz sposobu życia. Mimo zmieniających się trendów w meblarstwie, te przetrwały i zachowały swój pierwotny  kształt, przez co można śmiało je określić, jako ponadczasowe. Mimo to nie zostały przytłoczone przez  nowości XXI wieku, wciąż zachwycają i oczarowują, a na dodatek wpasowują się w nowoczesne trendy architektoniczne.

Angielskie Chesterfieldy to przede wszystkim praca rąk ludzkich, ponieważ meble te wykonane są ściśle według wieloletnich tradycji rzemieślniczych pochodzących z Wielkiej Brytanii.  Meble te produkowane są ręcznie od początku do końca: poczynając od budowy drewnianej ramy, aż po ręcznie nabijane ćwieki i pikowania. Dzięki temu są one dopracowane w każdym  szczególe, a materiały użyte do ich produkcji są starannie selekcjonowane, dzięki czemu efekt końcowy to oryginalna seria mebli Chesterfield.  Z angielskiej produkcji wychodzą meble o klasycznym designie, które podbijają świat wymagających Klientów.

Włoscy mistrzowie

Włosi natomiast nie przejmują się tym, iż ich kraj nie jest kolebką Chesterfieldów. Podbili szturmem świat i rozkochali w swoich meblach miłośników klasyki, którzy pragną jej z odrobiną nowoczesności w dodatku. Meble pochodzące z gorącej Italii nie ustępują w niczym tym angielskim, a nawet przewyższają je nieco jakością – przy czym nie umniejszamy talentu rzemieślnikom Chesterfieldów z wysp.

Za podstawę dobrze wykonanych projektów włosi uważają miłość do pracy. Dlatego zapewniają klientom najbardziej wymagających projektantów, architektów, dekoratorów, czy też tapicerów. To gwarantuje tworzenie unikalnych i skomplikowanych projektów. Połączenie tego ze staraniami, jakie dokładają przy doborze materiałów i wykonaniu daje w efekcie klasyczne meble Chesterfield z nutką innowacji. Najwspanialszy w tym jest sposób wytwarzania tych mebli, ponieważ doświadczenie przekazywane jest kolejnym pokoleniom rzemieślników, którzy wykorzystują otrzymaną wiedzę i wyłącznie wzbogacają ją o nowe elementy, a nie zabijają pierwowzoru zmieniając całkiem zamysł poprzedników. Włoskie Chesterfieldy nie są produkcją masowa – a dziełem garstki fachowców pracujących nad doskonałym i bardzo dopracowanym meblem, dzięki czemu jest on idealny pod każdym względem, a najdrobniejsze szczegóły są wykańczane z niezwykłą precyzją i miłością do tych mebli, aby Klient otrzymał coś więcej niż kawałek drewna obity skórą, a trwały, elegancki i wygodny Chesterfield.