3xW – Własny Wymiar Włoskich mebli

 

I to w dosłownym sensie, ponieważ własna aranżacja, często wymaga własnych pomysłów na meble. Nie powinno to stanowić żadnego problemu dla wykonawcy, pod warunkiem że zna się on na fachu i potrafi wykonać coś więcej niż tylko swoje standardowe projekty. Meble takie będą z pewnością większą dumą, niż te zakupione w sklepie. W końcu powstały z naszej inicjatywy, a może nawet z naszego projektu, czy na wzór tych, które widniały w gabinecie dziadka.

 

Klasycyzm z powiewem nowości

Mimo tego, że pierwowzór stanowią Chesterfieldy angielskie, to właśnie te włoskie cieszą się większym powodzeniem. Jest to spowodowane faktem, iż rzemieślnicy włoscy potrafią znaleźć równowagę między klasyką a nowoczesnością. Dodają więc zupełnie nowe odcienie i faktury skóry naturalnej używanej podczas wytwarzania mebli, co jest niewyobrażalne przy dość restrykcyjnie zachowanych pierwowzorach w angielskiej fabryce. Włosi wytwarzają meble cenione na całym świecie,  ponieważ nie są one typowo klasyczne, a wpasowują się również w nowoczesne aranżacje i są po prostu bardziej uniwersalne. Oprócz tego włoscy fachowcy nie boją się również wyzwań w postaci odtwarzaniem starych modeli, co niektóre przeciętne zakłady produkujące na skalę masową mogłoby przerosnąć.

Niekoniecznie nasze

Osoba, która chce urządzić swoje mieszkanie i ma zamiar zakupić meble Chesterfield z pewnością wie, czego oczekuje. Może być tak, że gotowa ekspozycja zachwyci go do szaleństwa, jednak inny może nie znaleźć swojego wymarzonego fotela, sofy, czy szezlongu. Z tego też powodu, czołowi producenci tych mebli dają możliwość wykonania go na wymiar, czy też ze zdjęcia, aby odpowiadał w 100% naszym oczekiwaniom i potrzebom. Mistrzowie w swoim fachu mogą więc posiłkować się zdjęciu mebla, które nas zachwycił, ale równie dobrze sami możemy przelać swój pomysł na papier i oczekiwać wymarzonego Chesterfielda.

Włoski ideał

Włosi dbają o to aby, każdy mebel, który wyszedł z ich manufaktury był unikatowy i dopracowany nawet w najmniejszym szczególe. Doświadczeni mistrzowie nie bez powodu przekazują z pokolenia na pokolenie sekret fenomenu mebli włoskich w stylu Chesterfield. Nikt nie chce, aby tak renomowane sofy, czy fotele straciły na swojej wartości i reputacji, dlatego pilnuje się zachowywania formy Chesterfield z uwzględnieniem nowoczesnych trendów. Dzieła rzemieślników włoskich to nie produkcja masowa, a praca ręczna garstki fachowców, przez co każdy z mebli jest dopracowany w najmniejszym szczególe, a Klienci mogą bez problemu złożyć indywidualne zamówienie na własny mebel, który niekoniecznie znajduje się w katalogu firmy.

Włoskie meble skrywają swój fenomen właśnie w dualizmie. Mimo zachowania klasycznej podstawy sposobu wyrabiania i wyglądu mebli, potrafią uzupełnić je o awangardową kolorystykę i materiał, jak również postawić całą firmę na  poziomie nowoczesności i dopasować się do wymogów społeczeństwa XXI wieku.